Preskočiť na hlavný obsah

#bookfood - Ketterdamské fantastické wafle (Grishaverse) - recept

Kto by netúžil ísť do Ketterdamu a ochutnať wafle, ktoré Nina tak milovala?

Teraz si už nemusíte bežať do obchodu vždy, keď na nich dostanete chuť, môžete si ich pripraviť i v pohodlí domova. Takto sa aspoň na chvíľu prenesiete do špin...chcela som povedať magického Ketterdamu!


! Na tento recept by ste mali mať wafľovač, ale môžete použiť i silikónové formy do rúry !


Takže, čo budete potrebovať?

⬜ 4 vajíčka
⬜ 3 poháre hladkej múky
⬜ 1 a pol pohára teplého mlieka
⬜ 50 g ( 1/3 pohára) roztopeného masla
⬜ 1 vanilkový cukor
⬜ 1 prášok do pečiva
⬜ 2cl vanilkovej esencie (nemusí byť)


Ako na to?

 1.  Bielka oddelíme od žĺtkov a vyšľaháme ich na bielu hustú penu. 
 2.  Zvyšné suroviny zmiešame do misky. Daná hmota bude trochu riedšia, ak je príliš hustá, dolejte mlieko, ak príliš riedka, dosypte múku.
 3.  Do zmesi pridajte bielka a jemne ich premiešajte, nech je cesto pekne nadýchané. Nezabúdajte, cesto má byť riedke, no nie príliš.
 4.  Wafľovač/silikónovú formu potrite na začiatok olejom. Nastavte si wafľovač na strednú teplotu, rúru na 180 stupňov Celzia. Počkajte kým sa nahreje.
 5.  Do stredu wafľovača nalejte približne jednu naberačku, do silikónových foriem toľko, aby od okraja boli najmenej pol centimetra. 
 6.  Zavrite wafľovač, počkajte kým vám nezasvieti na zeleno (cca 3min). Pri rúre počkajte cca 5min. Ak nie ste si istý či je upečená, pichnite do cesta špáradlom. Ak vám na ňom ostane cesto, nechajte ho ešte chvíľku v rúre, teda pokým sa vám nebude lepiť.
 7. Wafle ozdobte javorovym sirupom alebo džemom, či čerstvým ovocím.

A je to! Máte za sebou svoje Ketterdamské wafle! Čo na nich hovoríte? Pochváľte sa mi nimi fotkou na ig s hashtagom #ketterdamskewafle #bookfoodzavislaka alebo mi ich pošlite do DM! 


A teraz keď ich už máte, otvorte si Vraniu šestku a zahrejte sa pri skvelom dobrodružstve od Leigh Bardugo!

Za recept chcem poďakovať Alicke, vďaka mojo💕

*máva knihou*


Knižný Závislák (Dia)

Komentáre

 1. Výborný nápad na článok, zase raz, ale akože ochutnávka pre prvých 50 čitateľov zdarma je kde, ha? :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, ty si jednoducho poklad <3 a to je dobrý nápad, najbližšie použijem :DD

   Odstrániť
 2. Odpovede
  1. Skús spraviť, podľa mňa by ti vyšli :) alebo urobím pri najbližšom článku, že dám prvým 50 zadarmo ako navrhla Neliss:D

   Odstrániť
 3. Viem si predstavit , ze ma takto pekne prekvapia (napr. moje deticky) ranajkami do postele...🙈
  Inak, fotka ako z menu...slinky teckuuuu...😁

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Posledné drámy bookstagramu a prečo škodia komunite

      Áno, každý miluje drámy. Priznajte si to už zo začiatku, je to v úplnom poriadku. Ale každý z nás ich má po čase dosť. Proste vám pretečie pohár a máte pocit, že sú to len plané výstrely do vzduchu ako aspoň trochu pozmeniť algoritmus a zviditeľniť sa. Áno, takmer každý to skúšal, aj ja som bola súčasťou drám (aj som jednu vyvolala, takže nie som svätá), ale poďme sa venovať tým najnovším a prečo to jednoducho škodí celej komunite. !TÝMTO ČLÁNKOM SA NIKOHO NECHCEM DOTKNÚŤ. SPOMÍNANÉ OSOBY SÚ TU Z ČISTO INFORMAČNÉHO HĽADISKA!  * ⸢ ̄    ̄  ̄  ̄  ̄  ̄   ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄ ⸣ VZNIK DRÁMY ⸤                                                                ⸥     (moja matematikárka by bola hrdá na mňa, že aspoň niečo som pochytila)     GENESIS  -  Každá dráma vznikne z väčšej časti preto, lebo niekto urazil niekoho ego (aj kolektívne ego existuje):D Okej, je to hnusne napísané, ale je to tak. Aspoň v najbližších drámach, ktoré vám popíšem.      SOCIAL BOOM -  Potom tu je tá časť

Instagramový algoritmus - keď sa zmráka nad tvorcami

V posledných dňoch (týždňoch) sa každému rapídne zhoršili dosahy, či už impresie z hashtagov alebo počet srdiečok (čo nemusí (ale taktiež môže) byť chyba IG algoritmu, ale o tom neskôr). Pýtate sa prečo? Prečo však instagram mení algoritmus?  V tomto článku sa chcem tejto problematike trochu pomenovať. Upozorňujem: Neberte to ako svätú pravdu, je to moja teória. Teda môže byť pravda všetko, možno len polka alebo vôbec nič.  * Od augusta neprešiel deň kedy by som na stories nevidela, že sa niekto nesťažuje na ig algoritmus alebo nezdieľa príspevky o tom ako pomôcť tvorcom, aby sa dostali k širšiemu publiku. A predsa ma prekvapil počet vašich správ, že vôbec netušíte o čom rozprávam. Preto sa na začiatku budem venovať takej menšej teórii, ak viete o čo ide, úplne vpohode ju preskočte. * ⸢ ̄    ̄  ̄  ̄  ̄  ̄   ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄ ⸣ ČO JE INSTAGRAMOVÝ ALGORITMUS? ⸤                                                                ⸥ Veľa z vás sa ma pýtalo na stories, že čo to vlastne

Top 5 úžasných knižných svetov s hroznou hlavnou postavou

Každému z nás sa to už stalo - ten svet nás úplne pohltil, vedeli by sme si v ňom predstaviť žiť, preskúmať ho do posledného zákutia...jednoducho byť jeho súčasťou. Avšak nie vždy sme si sadli s jeho postavami, dokonca často i s hlavnou. Jednoducho nevieme pochopiť, čo sakra tá ženská/chlap robí, prečo jej rozhodnutia sú postavené na hlavu a jednoducho sme si búchali hlavu o stenu zakaždým, keď sa čo i len nadýchla. Tu je mojich "Top 5", kde som takmer zabila hlavnú postavu za to, že ona môže byť v takom skvelom svete a byť jednoducho taká...svojská (slušne povedané). 1. Falošný bozk LIA PREČO??? Tak, Dia, hlboký nádych a výdych, daj im nejaké dôvody. Táto princezná zosobňuje všetko, čo nenávidím na hlavných postavách - má sa postaviť svojim povinnostiam a čo spraví? Ujde, lebo yolo. A keďže sa to stalo na začiatku knihy, tak už zvyšok príbehu som ju len chcela prefackávať. Ešteže to iné vedľajšie postavy ako-tak zachránili. 2. Trón zo skla (zdroj: tu ) Ja neviem, ale so Ce