Preskočiť na hlavný obsah

Last minute darčeky pre knihodrakov


Každému z nás sa to stalo. Tri dni pred Vianocami a vy nemáte darček pre vášho kamaráta-knihodraka. A dať mu knihu je strieľanie naslepo - nemá už túto náhodou? Bude ju chcieť? Alebo kniha vám príde veľmi...neosobná?

Nechajte sa inšpirovať pár darčekmi, ktoré rozhodne potešia každú knižnú dušu.

1. Sviečky/záložky

Tento bod dávam hneď prvý, pretože museli by ste byť ultrarýchli, aby ste stihli ešte objednať z týchto instagramových účtov tieto perfektné darčeky, ktoré potešia takmer každého knihomoľa. Tu sú priame odkazy na ich ig úcty: @vaznifantazie a @knizne_radosti . Šup šup, bežte kým je ešte čas!

2. Knižné obaly/náhrdelníky

Ďalší bod, pri ktorom musíte byť rýchly ako Flash, aby ste to stihli do Vianoc, ale kúštik stresu sa vyplatí za takýto darček, pretože nepoznám knihodraka, ktorý by sa neroztopil pri pohľade na toto. Píšte @book_blanket a @di.angelaces !

3. Netflix predplatné

V každom človeku sa v kúštiku duše skrýva malý prokastinátor. Aby ste ho podporili, stačí vám 12eur na mesiac a môžete takto obdarovať okrem seba ešte ďalších 3 ľudí.4. Spotify predplatné


Pre milovníka kníh a hudby ani niet lepšieho darčeka. Fajnšmekrom kupujte CD alebo rovno platne, ale tým, čo trávia hodiny na mobile, rozhodne Spotify.

5. Knižný diár


UŽ STE VIDELI TÚTO KRÁSKU? Toto bude milovať každý, kto je neustále zanepráznený, stále niečo zabúda, ale taktiež miluje knihy (Ehm ehm, Dia). Zoženiete v každej Panta rhei za cca 10€!


6. Mapa od Martinusu - Môj knihomoľský plán

*heavy breathing*
Seriózne, guys, ak vás doteraz nič neoslovilo, tak toto je cesta. Zoznam kníh, ktoré musíš prečítať, je proste originálny a od dojatia rozplačete každého knihodraka od šťastia.
Cena je cca 18 eur.


7. Pevnosť predplatné

Sama odoberám Pevnosť a poviem vám, je to čisto skvelá fajnšmekerská záležitosť. Každú sobotu mi robí spoločníka v posteli spolu s rannou kávou a nikdy mi nič neutečie z greekovského sveta.

Cena: cca 31€

8. Knižné ponožky/tetovačky

Malé drobnosti pre veľkých milovníkov. Prvýkrát v živote uvidíte heart eyes naživo. Zoženiete v každom Martinuse!
Ponožky okolo 7eur a Kresky 4eurá.

9. Boxy predplatné

Trochu drahšia záležitosť, ale ešte som nevidela smutného knihodraka s boxom. Jednoducho, nie. Je to ozaj perfektný darček!

A keď nie - odporučte mu aspoň tieto dva účty (@owlinbooks a @madmadmadiee ). Je to potešenie pre oči!

10. Kreatívny box


Keď viete, že by vášho kamaráta potešil taký knižný box, ale vy ste broke af - spravte mu vlastný! Šupnite čokoládu, obaľte ju nápisom *In case of dementor attack eat!*, kúpte bombu do kúpeľa nech sa vo vani cíti ako Harry v prefektskej kúpeľni....popuste uzdu fantázie!


Dúfam, že som vám aspon trochu pomohla. A keď tak, vykašlite sa na darčeky, choďte a objímte ho/ju a povedzte, že pre vás znamená viac ako pre Kaza jeho rukavice a že ho potrebujete viac ako Voldemort plastiku nosa.

Veselé Vianoce!

*máva knihou*
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Posledné drámy bookstagramu a prečo škodia komunite

      Áno, každý miluje drámy. Priznajte si to už zo začiatku, je to v úplnom poriadku. Ale každý z nás ich má po čase dosť. Proste vám pretečie pohár a máte pocit, že sú to len plané výstrely do vzduchu ako aspoň trochu pozmeniť algoritmus a zviditeľniť sa. Áno, takmer každý to skúšal, aj ja som bola súčasťou drám (aj som jednu vyvolala, takže nie som svätá), ale poďme sa venovať tým najnovším a prečo to jednoducho škodí celej komunite. !TÝMTO ČLÁNKOM SA NIKOHO NECHCEM DOTKNÚŤ. SPOMÍNANÉ OSOBY SÚ TU Z ČISTO INFORMAČNÉHO HĽADISKA!  * ⸢ ̄    ̄  ̄  ̄  ̄  ̄   ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄  ̄ ⸣ VZNIK DRÁMY ⸤                                                                ⸥     (moja matematikárka by bola hrdá na mňa, že aspoň niečo som pochytila)     GENESIS  -  Každá dráma vznikne z väčšej časti preto, lebo niekto urazil niekoho ego (aj kolektívne ego existuje):D Okej, je to hnusne napísané, ale je to tak. Aspoň v najbližších drámach, ktoré vám popíšem.      SOCIAL BOOM -  Potom tu je tá časť

Prečo by ste nemali podceniť sériu Smrteľné stroje

Táto séria, ktorá vychádzala v čase, keď Harry Potter zažíval svoju najväčšiu slávu, je podľa mňa jedna z tých najlepších, ktoré som kedy prečítala. Prečo? Čítajte ďalej a dozviete sa!

Top 5 úžasných knižných svetov s hroznou hlavnou postavou

Každému z nás sa to už stalo - ten svet nás úplne pohltil, vedeli by sme si v ňom predstaviť žiť, preskúmať ho do posledného zákutia...jednoducho byť jeho súčasťou. Avšak nie vždy sme si sadli s jeho postavami, dokonca často i s hlavnou. Jednoducho nevieme pochopiť, čo sakra tá ženská/chlap robí, prečo jej rozhodnutia sú postavené na hlavu a jednoducho sme si búchali hlavu o stenu zakaždým, keď sa čo i len nadýchla. Tu je mojich "Top 5", kde som takmer zabila hlavnú postavu za to, že ona môže byť v takom skvelom svete a byť jednoducho taká...svojská (slušne povedané). 1. Falošný bozk LIA PREČO??? Tak, Dia, hlboký nádych a výdych, daj im nejaké dôvody. Táto princezná zosobňuje všetko, čo nenávidím na hlavných postavách - má sa postaviť svojim povinnostiam a čo spraví? Ujde, lebo yolo. A keďže sa to stalo na začiatku knihy, tak už zvyšok príbehu som ju len chcela prefackávať. Ešteže to iné vedľajšie postavy ako-tak zachránili. 2. Trón zo skla (zdroj: tu ) Ja neviem, ale so Ce